Rozhovor pro OK!

Lulu, Chaka Khan a Anastacia
„Jsme si dost blízké.“

ANDREW FRASER
13. října 2009

I přesto, že se tyto zpívající senzace připravují na turné „Here Come The Girls“, našly si chvíli ve svém nabitém programu pro rozhovor s OK!...

Když se jen letmo podíváte na tyto fotky, mohlo by vás klidně napadnout, že Sugababes prošly další z řady nevyhnutelných změn v sestavě. Ve skutečnosti by tohle mohla být ta nejlepší sestava zpěvaček, jakou kdy svět viděl. Chaka Khan, Lulu a Anastacia se připravují zaútočit na národ s nejoslnivější, nejtřpytivější a nejvíce sexy podívanou, jakou kdy Británie měla možnost zhlédnout.

A zatímco se jejich show Here Come The Girls připravuje, národní poklad, Lulu, si s námi promluvila o tom, jak dala tuhle sestavu dohromady, úžasná Anastacia nám prozradila, jak to dělá, že stále vypadá tak dobře, a legendární diva Chaka Khan nám řekla, jak se vrátila zpět z náruči smrti...

Lulu, tahle show bude fantastická. Jak se vám to podařilo?
On to nebyl zas až tak světoborný nápad, dát nás tři dohromady, ne? Oslovila jsem je a zeptala se, jestli by měly zájem. A obě na to odpověděly něco jako: „To si piš, že jo!“ Jsou to opravdu skvělé ženské. Jsme si dost blízké a spojuje nás láska k hudbě.

Připojí se k vám také vaši staří přátelé Take That? A měla jste skutečně aférku s krasavcem Jasonem Orange?
Chudák Jason. Mrzí mě, že se s ním tenhle drb táhne. Rozhodně ne! Ale zůstali jsme přátelé a byla bych skutečně ráda, kdyby vyrazili na turné. Jsou to ti nejmilejší hoši, jaké můžete potkat.

Anastacio, mnohým jste si prošla, ale i přesto stále vypadáte nádherně a zdravě...
Myslím, že jsme všechny tři měly velice komplikované životní osudy. Ale teď už je to fajn. Pro nás všechny. Můj život nebyl nikdy „normální“. Vždy jsem byla nemocná, jako bych byla prokletá. Když si to uvědomíte, musíte se smát. Trpěla jsem Crohnovou chorobou, když mi bylo 13 – a věděla jsem, že s tím budu muset žít. Vždy jsem si vážila zdraví, které mám. Proto jsem nikdy nezačala pít nebo brát drogy, jako to dělá mnoho slavných lidí. Mohla bych totiž o tolik přijít. Pro nás tři tohle bude dobrá, čistá zábava. Jsem tak poctěna, že mi důvěřují.

Chako, je to skutečně příjemné překvapení vidět vás opět zpět v plné formě. Slyšeli jsme, že jste na určitý čas ztratila představu o tom, co dělat dál...
Vlastně to bylo na delší dobu. Ale teď už jsem čtyři roky v pohodě. Předtím jsem byla stále sklíčená. Nechtěla jsem nic cítit. Chci říct, stále jsem pracovala, nahrávala, účinkovala, ale byla jsem naprosto otupělá.

Co jste brala?
Šňupala jsem heroin. Začala jsem pít a kouřit trávu a tak to stále pokračovalo dál. Na začátku 80. let jsem se přestěhovala do New Yorku. Když se dívám na fotky z tehdejší doby a poslouchám hudbu, myslím si: „Wow, to musely být časy! Přeju si, abych tam byla.“ Je to celé nová zkušenost, která se promítá do mé hudby.

Jak došlo k tomu, že jste se vrátila zpět do běžného života?
Jednoho dne mě můj trenér, který mi pomáhal s překonáním mých problémů, postavil před zrcadlo a zeptal se: „Koho vidíš?“ A jak jsem tam tak stála, řekla jsem: „Její jméno je Yvette,“ což je mé skutečné jméno. Uvědomila jsem si, že dlužím Yvette omluvu.

Ztratila jste se v tomto alter egu Chaka Khan?
Přesně tak. Žila jsem jako Chaka Khan, ale to znamenalo uspat nebo zavřít Yvette. Potřebovala jsem, aby mohla opět žít. Nakonec jsem uvažovala o tom, že se zabiju. Vaše tělo může někdy žádat až příliš.

Byla jste nesmělá?
Trochu. Taky to občas bolelo. Dívala jsem se na svět a nemohla jsem snést to, jaký je, takže jsem to řešila prášky. Ale začala jsem chodit na rehabilitace a absolvovala jsem tři měsíce intenzivní terapie. Namlouvala jsem si: nepotřebuju tenhle shit! Ale Bůh ví, že ano.

Byla jste si blízká s Whitney Houston...
Moc ji miluju, ale už nejsme přítelkyně. Nabídla jsem jí pomocnou ruku, ale ona o mou pomoc nestála. Možná si myslí, že bych ji chtěla konfrontovat, ale potom všem co jsem prožila, no tak...

Ale ona už se z drog taky dostala...
Říká se to, jo.

Co jste si myslela o Kanye Westovi, když ztrapnil Taylor Swift na CMAs?
Nemá žádný respekt. Potřebuje dostat své ego pod kontrolu nebo skončí špatně.

SEZNAM ZNAČEK: AMERICAN APPAREL WWW.AMERICANAPPAREL.CO.UK; BALENCIAGA WWW.BALENCIAGA.COM; BERNSHAW WWW.BERNSHAW.COM; BROWNS WWW.BROWNSFASHION.COM; DE GRISOGONO WWW.DEGRISOGONO.COM; GINA WWW.GINA.COM; LOREE RODKIN WWW.LOREERODKIN.COM; MUU BAA WWW.MUUBAA.CO.UK; SELFRIDGES WWW.SELFRIDGES.COM.

S PODĚKOVÁNÍM STYL PORADKYNI NATALII BREWSTER.

S PODĚKOVÁNÍM OCEANA, 154 CLARENCE STREET, KINGSTON, SURREY KT1 1QP.

„HERE COME THE GIRLS“ ZAČÍNÁ 21. LISTOPADU. PRO INFORMACE A DATA TURNÉ NAVŠTIVTE WWW.HERECOMETHEGIRLS.ORG. LÍSTKY K ZAKOUPENÍ PROSTŘEDNICTVÍM WWW.TICKETMASTER.CO.UK.

ROZHOVOR OD ANDREWA FRASERA
FOTOGRAFIE OD MARKA BONDA DALŠÍ FOTOGRAFIE OD GETTY IMAGES, SPLASH NEWS, XPOSURE STYLING OD JANE GILL

Zdroj: OK! (13.10.2009)

Fotografie: Andrew Fraser pro OK! (Velká Británie, 2009)