Rozhovor pro Metro

"Myslela jsem, že mám strašný hlas"

MTV nabídla bezejmenným superstar životní šanci, když jim umožnila zúčastnit se soutěže MTV A-Cut. Finále proběhlo minulý týden. Anastacia byla jedním z porotců a poradců mladých talentů. Ne že by se v této roli ocitla náhodou. Vždyť Anastacia prorazila právě díky tomu, že sama v roce 1999 úspěšně prošla touto soutěží.

V prvé řadě máte evidentně úžasný hlas, kterému vděčíte za úspěch. Ale když jste byla mladší a začínala jste, jistě vám též pomohla soutěž MTV A-Cut. Je to snad důvod, proč nyní pomáháte ctižádostivým umělcům rozjet jejich kariéru?
Rozhodně je to jedním z důvodů. Vždy jsem věřila, že tato show MTV má velký potenciál. Nezapomínejte, že tento koncept je starší než American Idol či jiné podobné projekty, které nyní můžete vidět v televizi. Je to prostě skvělý nápad - dát umělcům, kteří zatím nemají nahrávací smlouvu, show, která jim může pomoct předvést jejich talent a ukázat publiku, kým jsou.

Podle jakých kritérií jste hodnotila účastníky soutěže?
MTV A-Cut se od ostatních soutěží tohoto typu liší. Hodnotili jsme soutěžící v mnoha aspektech, nešlo pouze o to, jak zpívali. Po celý týden jsme jim dávali úkoly a sledovali jsme, jak dokážou spolupracovat jako tým. Šlo třeba o napsání písničky, ale například i o způsob, jakým poskytli interview.

Co si myslíte o pěveckých dovednostech Evropanů?
Hodně na mě zapůsobili a myslím, že jsou opravdu talentovaní. Je těžké soudit takhle v předstihu a nezáleží na tom, jestli kapela bude úspěšná nebo o ní za chvíli neuslyšíte. Je to o tom, co se zrovna prodává. Věřím v „pop“, ten tu bude vždycky.

A co váš styl – mix soulu, popu a rocku (sprock). Myslíte, že o něm příští rok uslyšíme?
To je dost možné. Dala jsme své hudbě tohle označení, protože z ní mám pocit, že je to kombinace mnoha stylů. Mimochodem, nejsem jediná, kdo takhle mísí styly.

Jak jste objevila svůj talent?
Nikdy jsem neměla pocit, že bych téhle planetě mohla přinést něco zvláštního. Dost dlouho jsem si dokonce myslela, že mám strašný hlas, i když jsem ráda zpívala. Tak jsem si zpívala jen pro zábavu. Nikdy bych si nepomyslela, že můj zpěv vyústí v tuhle kariéru snů.

Taktéž pracujete na své vlastní módní kolekci...
Přesně tak. Půjde do prodeje tenhle podzim, ale nejdříve navrhnu několik charitativní triček, která pomohou získat peníze pro oběti Katriny. Ta zkáza, kterou hurikán způsobil, je strašná. Snažím se získat peníze tím, co umím.

Zdroj: www.anastaciathevoice.net