Rozhovor pro MF Dnes

"Muzikály mě skoro odradily"

Zpěvačka Anastacia dnes vystoupí v pražské Tesla Areně. MF DNES svěřila, že přijede i s rodinou


ÚSPĚCH V EVROPĚ. Anastacia v Americe neměla žádné pořádné koncerty. V Evropě se jí však líbí.

HONZA VEDRAL
16. července 2009

Americká zpěvačka Anastacia, která v Evropě prodala několik milionů desek, u nás vystoupí již podruhé. Zazpívá dnes v pražské Tesla Areně, kde ji kromě sehrané kapely doprovodí i tanečníci a obrazovky s videoprojekcí. Na pódiu, kde bude hrát hity ze svých starších desek i novinku Heavy Rotation, s ní stane i její matka, muzikálová herečka Diane Hurley. Jak Anastaciu ovlivnilo dospívání v muzikantské rodině? "Spíš mě to od hudby odrazovalo," říká zpěvačka.

Vaše čtvrtá deska Heavy Rotation vyšla před rokem. Teď jste na turné, ale tušíte už, kdy bude další?
To nevím. Na to byste se měl zeptat mé nahrávací společnosti...

Vy nepracujete na nové muzice?
Zatím ne, začnu na ní dělat, jakmile mě nahrávací společnost nechá. Fakt to nezáleží na mně. Když jste pod křídly vydavatelství, tak si nemůžete moc vybírat, co chcete dělat. Mají vás pod kontrolou.

V Praze budete hrát podruhé, pamatujete si něco z vaší předchozí zastávky?
Vím, že jsem měla hotel přímo u krásného starobylého mostu a byl z něj nádherný výhled na město. A publikum bylo velmi vášnivé. Tentokrát s sebou vezu svoji mámu, protože jsem jí chtěla Prahu ukázat. A jsem ráda, že hraju v hale. Nemám ráda vystoupení venku. Vždycky začne pršet nebo je tam hromada nějakých brouků, ty nesnáším.

Vaše matka je broadwayská muzikálová herečka. Vystoupí s vámi??
Jasně! Je skvělá. Myslím, že víc lidí bude chtít poslouchat ji než mě.

Už víte, co bude zpívat?
Ale to je tajemství, to vám nemůžu říct. Už dost na tom, že víte, že přijede, to mělo být překvapení.

A přijede i váš bratr.
Ano, ale ten zpívat nebude. Je nejmladší z rodiny a chce vidět, jak to chodí, a tak bude natáčet, co se děje v zákulisí. Bráška je autista. Bude si to točit po svém, možná se pak spojíme s jednou společností pro autisty, aby mohla ukázat, co všechno jsou takto postižení lidé schopní dělat.

To, že pocházíte z muzikantské rodiny, vás asi dost ovlivnilo v tom, co sama děláte...
A víte, že ne? To, že máma hraje v muzikálech, mě spíš od hudby odrazovalo. U nás doma se poslouchala spousta muziky, která mě zas tak nezajímala. Do hudebního byznysu jsem se vrhla, až když jsem si začala uvědomovat, že hudba není jen to, co se hraje na Broadwayi, že každý taneční krok nemusí být přesně naplánovaný a secvičený, že písničky nemusíte vždycky frázovat úplně stejně a že nemusí být perfektně rozumět každému slovu. Můžu něco zahuhlat a lidi si budou říkat, co že to zpívala? A to je fajn.

To vypadá, že nejste zrovna fanynka muzikálů.
No, ani ne. Vlastně mě překvapuje, kolik toho znám, ale to je tím, že to máma doma pouštěla celé moje dětství. Do divadla zajdu jednou za čas, ale oblíbený muzikál nemám. Snad jen soundtrack k Vlasům, na ty jsem jako dítě doma tancovala.

Jste mnohem slavnější v Evropě a Africe než ve Spojených státech. Tušíte, proč to tak je?
Těžko říct. Když jsem vydala první desku, měla ohromný úspěch ve Francii a od té doby to neustalo. Chytla jsem se té příležitosti a strávila propagací a koncerty v Evropě víc než rok a říkala si, že v Americe kariéru rozjedu s další deskou. Ale pak promotér koncertů dostal padáka, ten, kdo měl dělat propagaci, se o to nestaral a tak podobně. Firmě zkrátka stačil úspěch v Evropě.

Takže hrát v Evropě a v USA je pro vás asi velký rozdíl?
Nevím, já jsem v Americe pořádné koncerty ani neměla. Ale Evropa je skvělá. Seznamuju se s jinou kulturou, různorodostí všech těch zemí, které spolu sousedí.

Zdroj: www.idnes.cz