Rozhovor pro Hello!

Pěvecká senzace ANASTACIA si vzala svou „spřízněnou duši“ Wayna, a to během vysněného obřadu na pláži v Mexiku

Zpěvačka Anastacia je velmi šťastná, momentálně je nepřetržitě v objetí silných, ochranářských pažích experta na bojové umění Wayne Newtona. Rodilý britský fešák původně dělal bodyguarda chicagským hvězdám. Nyní je jejím manželem. Minulý víkend si vzájemně přísahali věrnost na intimním obřadu v Quinta Real v Huatulcu (Mexiko), které milovnice přírody Anastacia nazývá „soukromým a oduševnělým místem krásy“.

S 80 přítomnými „ne-osobnostmi“ (dlouholetý přítel Sir Elton John, „který je pro mě jako součást rodiny“, poslal omluvu a svatby se nezúčastnil) byla superstar na svatbě malým pánem. „Rozhodně ne osobností v síni,“ říká Anastacia. „Máme tu pouze rodinu a přátele.“

Anastacia v ručně zdobených šatech se závojem lehkým jako pírko od britské návrhářky Jenny Packhamběhem během svého velkého dne vypadala šťastně. Hosté byli do květinami zaplněné svatební síně vpuštěni v pět hodin odpoledne, kde poté šaman sloužil duchovní obřad.

Mezi shromážděnými byli i Anastaciina matka, sestra a strýc společně s jeho rodinou. „Pouze s touto částí rodiny jsem v kontaktu,“ vysvětluje Anastacia. „Můj otec zemřel. Ale Wayne tu měl snad milion příbuzných.“

„Jsem z Hackney poblíž Guyany,“ říká se smíchem Wayne. „My jsme opravdu malá rodina avšak s mnoha bratranci a sestřenicemi.“

Toto je pro oba první svatba. Ona ukončila šestiletý vztah s hercem Shawnem Woodem v roce 2001, zatímco Wayne má dvě děti, jedno má deset a druhé dva roky, s ex-přítelkyní Lorrain Elston – naneštěstí se nemohly svatby zúčastnit.

Po obřadu se všichni přesunuli na oslavu do další květinami vyzdobené místnosti, kde se podával koktejl, to trvalo hodinu. „Slavili jsme s našimi přáteli a rodinou, kteří přiletěli ze všech koutů světa. Bůh požehnej jejich srdcím trpím časovým posunem, a vůbec všem,“ říká Anastacia.

Ve 20:00, když zapadalo slunce, všichni odešli na svatební večeři pod širým nebem. Stoly byly částečně rozmístěny na ploše pod útesem, takže se oba zachovali zodpovědně a své hosty přiváděli postupně. „Bylo to krásné prostředí, ale všechny ty schody, chodníky a k tomu jehlové podpatky? To nebylo dobré,“ řekla s úsměvem Anastacia.

Od té doby byla oblečená do senzačních tyrkysových večerních šatů, taktéž od Jenny Packham. Po večeři hosté slavili na nádvoří s výhledem na bazén a pláž.

Anastacia, jejímž prvním mezinárodním hitem byl song „I’m Outta Love“, potkala Wayna před třemi lety, když se stal jejím bodyguardem. Její štěstí nyní ochutnává všechny sladkosti života po zármutku a vysilujících zdravotních problémech, které sužovaly její život. Její rodiče se rozvedli, když byla malá. Anastacia, její matka, sestra a bratr, který trpí autismem, tenkrát žili v jednopokojovém bytě na Manhattanu. Anastacii bylo právě sedm, když problémy se zrakem způsobily, že začala nosit brýle – věc, která se později stala jejím poznávacím znakem. Ve 13 letech jí byla diagnostikována střevní Crohnova nemoc.

V roce 1998 jí pořad MTV hledající nové talenty dovedl k nahrávací smlouvě, ale další osobní problémy měly teprve přijít. Anastacia se v roce 2003 rozhodla pro chirurgické zmenšení prou, neboť trpěla bolestmi zad. Předoperační mamogram vedl k diagnóze rakoviny. Naštěstí byla zachycena v raném stádiu. Anastacia však podstoupila radioterapii.

Nicméně dnes, když Newtonovi začínají svůj manželský život v Los Angeles, vypadá jejich budoucnost nadějně. Anastacia má s s.Oliverem módní kolekci a plánuje navázat na své best of album Pieces Of A Dream. „Začnu psát, až se vrátíme zpět z líbánek,“ vysvětluje. „Od chvíle, kdy se mě Wayne zeptal, jestli bych si ho vzala, jsem se nemohla soustředit na cokoli jiného; byla jsem jako: Proboha, jsem nevěsta!“ Pár s Hello! exkluzivně mluvil v předvečer svých tajných líbánek.

Wayne a Anastacio, řekněte nám o prosincové nabídce k sňatku!
Wayne: Byla to naprostá improvizace. Šli jsme na manikúru a uviděl jsem tu neuvěřitelnou sadu prstýnků – nemohl jsem je dostat z hlavy. Zatímco si Anastacia vychutnávala svou manikúru, rozhodl jsem se je koupit. A pak jsem pomyslel na to, že se jí zeptám, jestli si mě vezme. Přemýšlela, kde jsem šel. Ale když jsem se vrátil, šoupnul jsem jí prstýnek do kabelky.

Anastacia: Lámala jsem si hlavu, co je s ním v nepořádku? Co se stalo? Je rozrušený? Byla jsem ze všeho znepokojená. Pak zčistajasna říká: „Dala bys mi dvě jednodolarové bankovky?“ a já si pomyslela: je šílený! Byl vyjevený, když jsem mu dala ty dva dolary, aniž bych se podívala do tašky. Tak ukázal dovnitř se slovy: „Co je to?“, jako by měl rentgenový zrak.

A vy jste našla prsten?
Anastacia: Ano, v modré krabičce.

Přijala jste Wayneovu žádost o ruku okamžitě?
Anastacia: Oh ano. Naprosto! Dokonce před tím, než řekl: „Vezmeš si mě?“

Doufala jste, že vás požádá?
Anastacia: Nikdy jsem nedoufala, že by mě požádal. Pouze jsem věděla, že bych s ním chtěla být navždy. Jednoduše jsem to cítila. Nebylo to jako, musíš si mě vzít. O tom to pro mě nikdy nebylo. Pouze jsem věděla, že on je duše, se kterou bych chtěla být. Hádám, že to je to, co lidé cítí, když potkají svého partnera – osobu, která je pro ně skutečně tou pravou.

Jaký je ten prstýnek?
Wayne: Zásnubní prstýnek je starožitná pozůstalost. A odborník na drahé kameny, kterého Anastacia dlouho znala, vyrobil naše snubní prstýnky.

Anastacia: Diamant je kamenem dubna a sedmička je rokem, kdy jsme se rozhodli vzít. Zaměřili jsme se tedy na diamanty a číslo sedm, které je velmi silným, duchovním číslem v našich snubních prstýncích. Vyměnili jsme sedmý diamant uvnitř každého prstýnku. On mi dal jeden růžový a já mu dala modrý. Jsou velmi jednoduché, ale elegantní.

Snila jste vždy o svém svatebním dnu, Anastacio?
Anastacia: To opravdu ne!

A Wayne, snil jste někdy o tom, že se oženíte?
Wayne: Já začal fantazírovat o svatbě po jednom požádání o roku – a upřímně, není to tak dlouho!

Jak jste našli to kouzelné místo vaší svatby?
Anastacia: Když jel Wayne pracovně do Mexika, vzal mě s sebou, a tak jsme začali pátrat. Našli jsme hotel na útesu s pláží. Měl dvě klenuté místnosti, které se hodily pro naši svatbu, a své osobní kouzlo. Věděli jsme tedy, že se s naším zásahem promění v místo s princeznovsky kouzelným stylem. Navečer jsme pak hosty přestěhovali dole k bazénu blízko pláže.

Bylo důležité, že je to místo v Mexiku?
Anastacia: To bylo. Svatbu totiž sloužil šaman. Jako pár jsme duchovně založení, ale neřídíme se náboženskou vírou. Naše svatba plynule přešla od nabídky k sňatku až k samotnému „Ano“. Už vím, že jsem puntičkářka. Ale skutečně pro mě hodně znamená, že se Wayne v celé věci sám aktivně angažoval. Nemyslím, že znám nějakého jiného muže, který chce znát barvu ubrousků.

Anastacio, povězte mi o svých svatebních šatech.
Anastacia: Já jsem ani nikdy nepřemýšlela o tom, že se vdám nebo si budu shánět šaty nebo o tom, co bych dělala. Ale uvnitř jsem cítila, že Jenny Packham by mohla dosáhnout toho, co jsem chtěla. Šaty měly klasický, uprostřed zúžený střih. Byly vyrobeny z nádherné tenké látky, takže krásně splývaly.

Jaký jste si vybrala odstín?
Anastacia: Říká se tomu „Oyster“ (Ústřice), nevybrala jsem si bílou nebo krémovou. A navíc jsem si ji vybrala, protože Wayneův oblek měl skoro barvu ovsa nebo pšenice, naprosto nádherný. Košili měl krepovanou, modrou, takže šaty se od toho odrážely. Byla to perfektní barva hodící se k okolí.

Byla vaše svatba tradiční?
Anastacia: Wayne a já jsme se noc před svatbou navzájem neviděli. To bylo velmi tradiční. Náhle jsem si myslela: Ó můj Bože, příště tě uvidím, až se za tebe budu vdávat.

Napsali jste si vlastní sliby?
Wayne: Ano, je to legrační, protože jsem řekl Anastacii, že jsem si napsal vlastní slib předtím, než jsem to skutečně udělal.

Anastacia: Ano, napsal si ho v hlavě! A já se cítila jako takový poraženec, když řekl, že už ho napsal. Tři týdny před svatbou jsem se posadila a napsala ten svůj. Ale on svůj dopsal asi dvě hodiny před tím, než se začal připravovat na svatbu. Bylo to od srdce. On byl ten, kdo všechny rozplakal.

Hráli jste na svatební hostině vaše písničky, Anastacio?
Anastacia: Asi do jedné ráno ne, ale když byl pak každý podnapilý, chtěli tančit „conga line“ (afrokubánský pochodový tanec, kombinace foxu a rumby). Nezpívala jsem, příliš to zavání mou prací.

Máte toho oba hodně společného?
Anastacia: Je mi tak podobný. Stojí si za svým. Miluje humor. Je naprosto plný elánu. Je puntičkářský. Je osobnost. Miluje přírodu. Je duševně založený. Nemůžu říct, že bychom měli mnoho protikladů. Naše podobnost je možná to, co nás od začátku spojuje.

Wayne: Je to skvělá holka. Je velmi zábavná. Skutečně šlechetná. Vždy přemýšlí, jak usnadnit život druhým - někdy až moc. Miluje, když se spolu díváme na fotbal. Není to o jednotlivci, je to o sdílení nápadů a o tom být navzájem otevření. Zní to opravdu sentimentálně. Čekal jsem tak dlouho na to, až potkám někoho, komu bych se mohl svěřit a s kým bych se cítil skutečně šťastný.

Chcete spolu mít děti?
Anastacia: Ne. Nemůžu se dočkat, až se poznám s jeho dětmi. Ale to není náš plán. Máme před sebou velkou kariéru a mnoho plánů do budoucna, takže to nevypadá možně. Je to jedno z těch období, kdy chceme být trošku sobečtí.

Vaše líbánky jsou v režimu nejvyššího utajení. Co nám můžete říct?
Anastacia: Wayne našel místo, které je pro nás rájem na zemi. A je tam slunné podnebí!

Proč raději bydlíte v Beverly Hills než v Anglii.
Anastacia: Wayne cítí, že Amerika by mohla být krásným místem pro start do nového života. A taky skončil s přeměnou mého domu na domov. Bylo to místo, kde jsem si odkládala tašky a krámy, než se nastěhoval. Nevyvolávalo ve mně pocit domova. Ale občas se dům stane domovem, když pociťujete, že ho máte s kým sdílet.

Zdroj: www.anastaciafanclub.at