Rozhovor pro Blick.ch

„Často padám na zadek“

BETTINA BENDINER
16. února 2010

Pop star Anastacia (41) mluví o své lásce k bruslení, sportech a o tom, proč tak ráda cestuje inkognito.

Anastacio, co se vám líbí na Art on Ice?
Z mého pohledu zpěvačky to je skvělá akce. Vidět všechny ty olympijské šampiony, kteří předvádí své umění za doprovodu mé hudby. Jsem vážně nadšená.

Co z vaší hudby se budou krasobruslaři pokoušet na ledě vyjádřit?
S každou písničkou budou vyprávět příběh. A také budou vyjadřovat různé emoce – budou vášniví, melancholičtí nebo smutní. Bude to opravdu vzrušující.

Také se během show objevíte na ledě?
V minulosti jsem bruslení zkusila v newyorském Central Parku. Milovala jsem to. Ale že bych byla kdovíjak dobrá... Na ledě to celkem zvládám, ale často přitom spadnu na zadek (směje se).

Těšíte se na poznávání Curychu?
Na procházky po městě nebudu mít mnoho času. Naštěstí jsem už v Curychu vystupovala nesčetněkrát. Je tam zima, ale nějak extra mi to nevadí. Vyrostla jsem v Chicagu, takže zima mě nemůže překvapit. Sněhu se taky nebojím a mimochodem, Curych je beztak hezčí v zimě.

Jste workoholik. Dokážete aspoň někdy vypnout?
Minulé léto jsem strávila v Portugalsku. Myslím, že dovolená je skutečně velmi důležitá. Můžete nechat své tělo i duši relaxovat, a nabýt tak znovu ztracenou sílu.

Stýská se vám po americké domovině?
Chtěla bych tam trávit více času. Ale práce je práce. Strávím více času na nohou než v posteli. Ale to už je život. Samozřejmě, většina z nás tvrdě pracuje, aby byla v budoucnu zajištěná.

Štve vás, že jste nikdy neprorazila v Americe?
Už jsem si zvykla, že jsem slavná v Evropě a že tu trávím hodně času. Ale to neznamená, že v Americe taktéž nebydlím a nepracuju! Myslím, že neameričané snášejí nezájem ze strany Američanů daleko hůř. Já to vlastně považuju za celkem praktické, protože díky tomu mám doma pokoj a nikdo mě neruší. Takže si tam žiju naprosto inkognito.

Zdroje: www.anastaciadreams.com a www.blick.ch