Recenze koncertu - novinky.cz

Anastacia: dojem z ohromného hlasu kazil jen podivný zvuk

STANISLAV DVOŘÁK
17. července 2009

Americká popová zpěvačka Anastacia ve čtvrtek potěšila publikum v pražské Tesla Aréně. Životní zážitek si odnesl především jeden fanoušek ze Slovenska, kterého přizvala na pódium a několik minut spolu tancovali. Pak mu zpěvačka darovala CD a rozloučila se s ním polibkem. "Můj sen bylo zazpívat si s Anastaciou," zářil nadšením mladík, který se představil jako Laco.

Anastacia vystupovala za doprovodu dvou backgroundových zpěvaček, kapely a tanečníků, kteří předváděli až akrobatické kreace, zejména během písničky Cowboys & Kisses. Zazněly také hity Paid My Dues, Not That Kind či Left Outside Alone.

Zpěvačka dostála své dobré pověsti. Zpívá vždy s plným nasazením, bez chyb. Její mohutný sytý hlas vynikal nad vše ostatní, je plný v hloubkách a velmi řezavý ve výškách. Během koncertu Anastacia představila i svou matku Dianu. Ta předvedla své muzikálové pojetí skladby Ave Maria a pak si spolu daly duet.

Skvělý zážitek ničilo špatné ozvučení
Následující jam bubeníka a baskytaristy by mohl být zajímavý, kdyby byl ovšem koncert nazvučen tak, jak se sluší na světovou hvězdu. Např. v zadní části haly bylo slyšet jen nesrozumitelné dunění a prskání. Možná že muzikanti hráli zajímavě, ale zvukař nám nedal šanci to posoudit. Mizerný dunivý zvuk skladeb provázel i velkou část ostatních písní.

S Prahou se pak Anastacia rozloučila tanečními remixy svých skladeb ve stylu techna 90. let. To si mohla klidně odpustit, tak velký hlas nepotřebuje být přehlušen tupými neinvenčními rytmy.

Zdroj: novinky.cz

Fotografie: pro ČTK/AP ?